PROTOKÓŁ Nr XV/2020

PROTOKÓŁ Nr XV/2020
z XV nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Korycin odbytej dnia 16 lipca 2020 r. (czwartek) w sali konferencyjnej GOKSiT w Korycinie, w godz. 12.00 – 13.00 pod przewodnictwem pani Iwony Chwiećko – przewodniczącego Rady Gminy Korycin.

 

 

Stan Rady Gminy – 15 radnych

Obecnych – 14 radnych

zgodnie z załączoną listą obecności stanowiącą załącznik do oryginału protokołu z Sesji Rady Gminy.

 

Radni obecni podczas obrad sesyjnych:

1)  pan Radosław Andrysewicz

2)  pan Marek Brylewicz

3)  pani Iwona Chwiećko

4)  pani Ewa Jakowiec

5)  pan Janusz Małyszko

6)  pan Antoni Mróz

7)  pan Antoni Pakuła

8)  pan Grzegorz Sieńko

9)  pan Zdzisław Sitko

10)  pan Stanisław Szubzda

11)  pan Kazimierz Urban

12)  pani Julita Wasilewska

13)  pan Leszek Jan Wróbel

 

Radni nieobecni:

1)  pan Jerzy Burak

2)  pani Emilia Lengiewicz

 

Ponadto w posiedzeniu Sesji udział wzięli:

1) pan Mirosław Lech – Wójt Gminy Korycin

2) pan Andrzej Waszczeniuk – Skarbnik Gminy

3) pani Joanna Kulesa - Nasuta – Sekretarz Gminy

4) pani Ewa Michnowicz – protokolantka posiedzenia

 

      Obrady XV Sesji Rady Gminy Korycin prowadziła pani Iwona Chwiećko – przewodniczący Rady Gminy Korycin.

     Na początku obrad sesyjnych pani przewodnicząca serdecznie powitała państwa radnych oraz wszystkich osoby obecne na sali obrad. Następnie na podstawie listy obecności stwierdziła, że na stan 15 radnych w obradach sesyjnych uczestniczy 13 radnych, zatem obrady są prawomocne, gdzie Rada może obradować i podejmować stosowne uchwały. Przypomniała, że zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym uchwały zapadają zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady w głosowaniu jawnym. Zatem dzisiejsze uchwały powinny być w ten sposób podjęte.

     Pani przewodnicząca poinformowała, że jest to Sesja nadzwyczajna, a  porządek jej obrad został Państwu radnym doręczony, zatem przystępujemy do głosowania nad przyjęciem proponowanego porządku obrad XV Sesji Rady Gminy Korycin. Na podstawie wykazu z głosowania imiennego stwierdzam, iż w głosowaniu udział wzięło 13 radnych. Za przyjęciem proponowanego porządku obrad głosowało 13 radnych.  Na podstawie wyniku głosowania pani przewodnicząca stwierdziła, że porządek obrad XV Sesji Rady Gminy został przyjęty jednogłośnie (wykaz z imiennego głosowania stanowi załącznik do protokołu z obrad sesyjnych).

Oto treść przyjętego porządku obrad:

1. Otwarcie obrad.

2. Przyjęcie porządku dziennego XV Sesji Rady Gminy Korycin.

3. Podjęcie uchwały w sprawie wstępnej lokalizacji przystanków komunikacyjnych na terenie Gminy Korycin usytuowanych w ciągu dróg powiatowych – uchwała Nr XV/  /2020 Rady Gminy Korycin z dnia 16 lipca 2020 r. w powyższej sprawie.

4. Podjęcie uchwały w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem jest Gmina Korycin oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków – uchwała Nr XV/116/2020 Rady Gminy Korycin z dnia 16 lipca 2020 r. w powyższej sprawie.

5. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Korycin w roku szkolnym 2020/2021 do zwrotu kosztów przewozu dzieci i uczniów niepełnosprawnych – uchwała Nr XV/  /2020 Rady Gminy Korycin z dnia 16 lipca 2020 r. w powyższej sprawie.

6. Podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia Gminy Korycin do Porozumienia Terytorialnego „Augustowsko – Biebrzański Park Turystyczny” – uchwała Nr XV/  /2020 Rady Gminy Korycin z dnia 16 lipca 2020 r. w powyższej sprawie.

7. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Korycin na 2020 rok – uchwała Nr XV/  /2020 Rady Gminy Korycin z dnia 16 lipca 2020 r. w powyższej sprawie.

8. Podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Korycin na lata 2020 – 2033 – uchwała Nr XV/  /2020 Rady Gminy Korycin z dnia 16 lipca 2020 r. w powyższej sprawie.

9. Zamknięcie obrad.

 

Ad.3/  W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pani przewodnicząca poinformowała, że Rada Gminy podejmie uchwałę w sprawie wstępnej lokalizacji przystanków komunikacyjnych na terenie Gminy Korycin usytuowanych w ciągu dróg powiatowych.

Projekt uchwały wraz z uzasadnieniem państwo radni otrzymali.

            Zgodnie z art. 20f pkt 1 ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz.U. z 2020 r. poz. 470) rada gminy dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców wskazuje w formie uchwały wstępne miejsca lokalizacji przystanków komunikacyjnych. Zarządca drogi jest zobowiązany uwzględnić uchwały rady gminy, w których dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców wskazane zostaną miejsca lokalizacji nowych przystanków. O ostatecznej lokalizacji takich przystanków decyduje zarządca drogi, uwzględniając charakter drogi oraz warunki bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wskazane w uchwale nowe przystanki komunikacyjne stanowią odzwierciedlenie potrzeb społecznych związanych z organizacją dowożenia dzieci do szkoły i przedszkola oraz stworzenia możliwości przemieszczania się mieszkańców po terenie Gminy Korycin komunikacją publiczną.

            Sekretarz wyjaśniła, że ta uchwała jest konieczna do podjęcia, gdyż w tym roku chcemy zapewnić dowożenie dzieci do szkoły w systemie biletów miesięcznych, co przyniesie duże oszczędności, ale musimy ustalić położenie przystanków komunikacyjnych zarówno przy drogach gminnych jak i powiatowych. Zleciliśmy audyt miejsc przystankowych i wynikło z niego, że należy dodać nowe lokalizacje, właśnie przy drogach powiatowych. Była już komisja z Powiatu, która ustaliła ich umiejscowienie, a także policja sprawdziła pod względem bezpieczeństwa. W dniu 24 lipca planowana jest Sesja Powiatu i tam zostanie wskazana ostateczna lokalizacja, a nie tylko wstępna, jak my czynimy dziś.

            Radny Leszek Wróbel powiedział, że to nie są wszystkie przystanki. Były np. pomiędzy Bomblą a Łomami. Postuluję, żeby „stare” lokalizacje zostały.

            Wójt odpowiedział, że przeprowadziliśmy w terenie „wizję lokalną” z udziałem kierowcy autobusu, który woził dzieci na tych trasach i paniami dyrektorkami szkoły i przedszkola. Zrobiliśmy analizę listy dzieci dojeżdżających z poszczególnych miejscowości i myślę, że przystanki zostały zlokalizowane właściwie. Jednak jeśli coś nam umknęło, to postaramy się dokonać weryfikacji.

            Sekretarz dodała, że „stare” przystanki zostają, w tej uchwale zawieramy jeszcze dodatkowe, nowe lokalizację. Jednak zapraszam pana po Sesji na górę, gdzie sprawdzimy wspólnie z koleżanką odpowiedzialną za przygotowanie tej uchwały, czy wszystko jest w porządku.

            Radny Antoni Pakuła powiedział, że mieszkańcy Kumiały postulują o postawienie przystanku we wsi, ale w tej części położonej wzdłuż drogi krajowej nr 8.  

            Wójt odpowiedział, że niestety jest to niemożliwe, ponieważ na pewno nie otrzymamy zgody na lokalizację dodatkowego miejsca na przystanek poza tym już wyznaczonym przez GDDKiA. Autobus szkolny zajeżdżał, za zgodą właścicieli, na parking przy barze Biesiada i tam zostawiał dzieci. Nie planujemy żadnych zmian w tej kwestii.

            Dalszej dyskusji w tym temacie ze strony państwa radnych nie było, zatem pani przewodnicząca odczytała projekt uchwały i poddała go pod głosowanie jawne. W głosowaniu imiennym udział wzięło 13 radnych, za podjęciem uchwały głosowało 13 radnych, głosów przeciwnych i wstrzymujących się nie było. Na podstawie wyniku głosowania pani przewodnicząca stwierdziła, że Rada Gminy Korycin jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie wskazania wstępnej lokalizacji przystanków komunikacyjnych na terenie Gminy Korycin, usytuowanych w ciągu dróg powiatowych.  

 

UCHWAŁA NR XIV/115/2020 RADY GMINY KORYCIN

z dnia 16 lipca 2020 r.

w sprawie wskazania wstępnej lokalizacji przystanków komunikacyjnych na terenie Gminy Korycin, usytuowanych w ciągu dróg powiatowych

 

wraz z wykazem z głosowania imiennego stanowi załącznik do protokołu z obrad sesyjnych. 

 

 

Ad.4/              W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pani przewodnicząca poinformowała, że Rada Gminy podejmie uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem jest Gmina Korycin oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.

Projekt uchwały wraz z uzasadnieniem państwo radni otrzymali.

            Zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz.U. z 2019 r. poz. 2475 z późn. zm.) gmina jest organizatorem publicznego transportu zbiorowego. Jak wynika z art. 15 ust. 1 pkt 6 w/w ustawy zorganizowanie publicznego transportu zbiorowego polega na określeniu przystanków komunikacyjnych i dworców, których właścicielem lub zarządzającym jest jednostka samorządu terytorialnego, udostępnionych dla operatorów i przewoźników oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów.

Stosownie do art. 4 ust. 1 pkt 13 ustawy o publicznym transporcie zbiorowym przystanek komunikacyjny to miejsce przeznaczone do wsiadania lub wysiadania pasażerów na danej linii komunikacyjnej, w którym umieszcza się informacje dotyczące w szczególności godzin odjazdów środków transportu, oznaczone zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2020 r. poz. 110 z późn. zm.). Jak wyraźnie stanowi art. 15 ust. 2 ustawy o publicznym transporcie zbiorowym określenie przystanków komunikacyjnych i dworców oraz warunków i zasad korzystania z nich następuje w drodze uchwały podjętej przez właściwy organ danej jednostki samorządu terytorialnego.

Rada Gminy Korycin nie podejmowała dotychczas uchwały w przedmiotowej sprawie, albowiem pasażerowie linii regularnych korzystali z przystanków, które nie stanowiły własności Gminy Korycin, były bowiem usytuowane przy drogach powiatowych i wojewódzkich. Mając na uwadze potrzebę przywrócenia transportu publicznego na nowych liniach komunikacyjnych istnieje potrzeba określenia przystanków również przy drogach gminnych, stanowiących własność Gminy Korycin.

Uchwała w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych lub dworców oraz warunków i zasad korzystania z nich jest w orzecznictwie uznawana za akt prawa miejscowego. Stanowi bowiem źródło norm powszechnie obowiązujących w zakresie korzystania z obiektów użyteczności publicznej.

W świetle powyższego podjęcie tej uchwały jest w pełni uzasadnione.

            Radny Leszek Wróbel zapytał, czy planowane przystanki to będą wiaty czy tylko słupki z tabliczkami i rozkładem jazdy?

            Wójt odpowiedział, że niestety nie jesteśmy w stanie wszędzie postawić wiat przystankowych, bo to jednak spory koszt, dlatego w niektórych miejscowościach będą to tabliczki z rozkładem jazdy.

            Dalszej dyskusji w tym temacie ze strony państwa radnych nie było, zatem pani przewodnicząca odczytała projekt uchwały i poddała go pod głosowanie jawne. W głosowaniu imiennym udział wzięło 13 radnych, za podjęciem uchwały głosowało 13 radnych, głosów przeciwnych i wstrzymujących się nie było. Na podstawie wyniku głosowania pani przewodnicząca stwierdziła, że Rada Gminy Korycin jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem jest Gmina Korycin oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków.

 

UCHWAŁA NR XIV/116/2020 RADY GMINY KORYCIN

z dnia 16 lipca 2020 r.

w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem jest Gmina Korycin oraz warunków i zasad korzystania z tych przystanków

 

wraz z wykazem z głosowania imiennego stanowi załącznik do protokołu z obrad sesyjnych. 

 

 Ad.5/   W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pani przewodnicząca poinformowała, że Rada Gminy podejmie uchwałę w sprawie ustalenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Korycin w roku szkolnym 2020/2021 do zwrotu kosztów przewozu dzieci i uczniów niepełnosprawnych.

Projekt uchwały wraz z uzasadnieniem państwo radni otrzymali.

          Ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2019 r. poz. 2248) zmienione zostały zapisy dotyczące zasad obliczania kosztów dowozu dziecka/ucznia z niepełnosprawnością do szkoły/przedszkola. W art. 1 ust. 3 w/w ustawy zobowiązano radę gminy do określenia średniej ceny jednostki paliwa w gminie na każdy rok szkolny. Proponowane ceny jednostki paliwa w uchwale zostały zaczerpnięte z danych portalu gospodarczego www.wnp.pl dla województwa podlaskiego na dzień opublikowania danych tj. 03.07.2020 r.

Wobec powyższego podjęcie stosownej uchwały jest zasadne. 

         Dyskusji w tym temacie ze strony państwa radnych nie było, zatem pani przewodnicząca odczytała projekt uchwały i poddała go pod głosowanie jawne. W głosowaniu imiennym udział wzięło 13 radnych, za podjęciem uchwały głosowało 13 radnych, głosów przeciwnych i wstrzymujących się nie było. Na podstawie wyniku głosowania pani przewodnicząca stwierdziła, że Rada Gminy Korycin jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie ustalenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Korycin na rok szkolny 2020/2021.

 

UCHWAŁA NR XIV/117/2020 RADY GMINY KORYCIN

z dnia 16 lipca 2020 r.

w sprawie ustalenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Korycin na rok szkolny 2020/2021

 

wraz z wykazem z głosowania imiennego stanowi załącznik do protokołu z obrad sesyjnych.

 

Ad.6/      W powyższym punkcie uchwalonego porządku posiedzenia pani przewodnicząca poinformowała, że Rada Gminy podejmie uchwałę w sprawie przystąpienia Gminy Korycin do Porozumienia Terytorialnego „Augustowsko-Biebrzański Park Turystyczny”.

Projekt uchwały wraz z uzasadnieniem państwo radni otrzymali.

            Zgodnie z art. 18 ust. 2 pkt 12 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2020 r. poz. 713) do kompetencji Rady Gminy należy podejmowanie uchwał w sprawach współdziałania z innymi gminami oraz wydzielanie na ten cel odpowiedniego majątku.

Porozumienie Terytorialne „Augustowsko-Biebrzański Park Turystyczny” jest zawierane pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego wchodzącymi w skład Lokalnych Grup Działania Kanał Augustowski i Fundusz Biebrzański tj. gminami: Augustów, Nowinka, Płaska, Sztabin, Lipsk, Dąbrowa Białostocka, Nowy Dwór, Goniądz, Trzcianne, Jaświły, Janów, Korycin, Suchowola, Mońki w celu zacieśniania sąsiedzkiej współpracy samorządów terytorialnych oraz partnerów społecznych i gospodarczych wokół specyficznych problemów rozwojowych strefy Biebrzy, Kanału Augustowskiego oraz Puszczy Augustowskiej. Celem strategicznym działalności Porozumienia jest wzrost gospodarczy regionu. Porozumienie będzie realizować swoje cele poprzez:

1) opracowywanie i realizację wieloletnich programów działalności stron Porozumienia dotyczących zachowania walorów przyrodniczych, kulturowych i turystycznych,

2) organizowanie współpracy partnerów we wspólnych projektach i pozyskiwanie środków finansowych na realizację wspólnych projektów,

3) dostarczanie usług służących rozwiązywaniu problemów rozwoju lokalnego.

Z projektu Porozumienia o współpracy wynika, że w przedmiotowej sprawie nie mamy do czynienia z porozumieniem skutkującym przeniesieniem obowiązku realizacji zadań publicznych z jednej jednostki samorządu terytorialnego na inną. Mając na uwadze środki finansowe uruchamiane w szczególności w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027 oraz respektując związane z nimi zasady Porozumienie służy realizacji Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego. Rozpoczęcie partnerskiej współpracy w/w gmin pozwoli na realizację przedsięwzięć mających na celu zbliżenie do siebie ich mieszkańców oraz wymianę doświadczeń w różnorodnych dziedzinach.

Biorąc powyższe pod uwagę, zasadne jest podjęcie przez Radę Gminy Korycin niniejszej uchwały.

            Wójt Gminy dodał, że już od jakiegoś czasu trwają rozmowy pomiędzy samorządami a

LGD-mi dotyczące powołania takiego Porozumienia turystycznego. Zebrano wstępne zapotrzebowanie na projekty turystyczno-rozwojowe z poszczególnych gmin i my także zgłosiliśmy 3 duże projekty. Istnieje szansa, że w następnej perspektywie finansowej zostanie wydzielony taki obszar poświęcony np. turystyce, na który zostaną skierowane duże środki finansowe. Przystąpienie do Porozumienia nic nas nie kosztuje, a możemy tylko zyskać.

          Dyskusji w tym temacie ze strony państwa radnych nie było, zatem pan wiceprzewodniczący odczytał projekt uchwały i poddał go pod głosowanie jawne. W głosowaniu imiennym udział wzięło 13 radnych, za podjęciem uchwały głosowało 13 radnych, głosów przeciwnych i wstrzymujących się nie było. Na podstawie wyniku głosowania pani przewodnicząca stwierdziła, że Rada Gminy Korycin jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia Gminy Korycin do Porozumienia Terytorialnego „Augustowsko – Biebrzański Park Turystyczny”.

 

UCHWAŁA NR XIV/118/2020 RADY GMINY KORYCIN

z dnia 16 lipca 2020 r.

w sprawie przystąpienia Gminy Korycin do Porozumienia Terytorialnego „Augustowsko – Biebrzański Park Turystyczny”

 

wraz z wykazem z głosowania imiennego stanowi załącznik do protokołu z obrad sesyjnych.

 

Ad.7/    W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pani przewodnicząca poinformowała, że Rada Gmin dokona kolejnych zmian w budżecie Gminy Korycin na 2020 rok.

Projekt uchwały wraz z uzasadnieniem państwo radni otrzymali.

            Skarbnik powiedział, że zmiany w treści normatywnej uchwały polegają na uaktualnieniu kwot dochodów oraz wydatków zapewniając zgodność z załącznikami do uchwały. Zmiany w planie dochodów polegają na:

1)  w dziale 754 – Bezpieczeństwo i ochrona przeciwpożarowa dokonuje się zwiększenia planu dochodów w związku z otrzymaniem informacji o planowanej do otrzymania pomocy finansowej w formie dotacji celowej z Powiatu Sokólskiego z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu dwóch samochodów strażackich w kwocie 30 000 zł,

2) w dziale 758 – Różne rozliczenia dokonuje się zmniejszenia planu dochodów o kwotę 10 250 zł w związku z otrzymaniem informacji o zmniejszeniu planowanej do przekazania kwoty subwencji ogólnej na 2020 rok,

3) w dziale 852 – Pomoc społeczna dokonuje się zwiększenia planu dochodów o kwotę 6 000 zł w związku z otrzymaniem informacji o zwiększeniu dotacji celowej przeznaczonej na wypłatę dodatków dla pracowników socjalnych.

Zmiany w planie wydatków polegają na:

1) w dziale 750 – Administracja publiczna dokonuje się zmiany planu wydatków poprzez zmniejszenie planu wydatków przeznaczonych na szkolenia pracowników o kwotę 5 000 zł oraz zwiększenie planu wydatków o kwotę 14 750 zł z przeznaczeniem na wypłatę wynagrodzenia z tytułu inkasa dla sołtysów w związku z podjęciem przez Radę Gminy uchwały zmieniającej wysokość przysługującego sołtysom inkasa w związku z poborem łącznego zobowiązania pieniężnego,

2)  w dziale 754 – Bezpieczeństwo publiczne i ochrona przeciwpożarowa dokonuje się zwiększenia planu wydatków o kwotę 5 000 zł, która zostanie przeznaczona na wypłatę wynagrodzenia dla kierowcy samochodu strażackiego w jednostce OSP Krukowszczyzna,

3) w dziale 801 – Oświata i wychowanie dokonuje się zmiany planu wydatków o kwotę 30 000 zł w związku ze zmniejszeniem limitu wydatków przeznaczonych na dowożenie uczniów do szkoły,

4) w dziale 851 – Ochrona zdrowia dokonuje się zmiany planu wydatków o kwotę 6 000 zł w związku ze zmianą klasyfikacji budżetowej wydatków związanych z działalnością Gminnej Komisji Przeciwdziałania Alkoholizmowi,

5) w dziale 852 – Pomoc społeczna dokonuje się zwiększenia planu wydatków o kwotę 6 000 zł w związku z otrzymaniem informacji o zwiększeniu dotacji celowej przeznaczonej na wypłatę dodatków dla pracowników socjalnych,

6) w dziale 900 – Gospodarka komunalna i ochrona środowiska dokonuje się zwiększenia planu wydatków o kwotę 35 000 zł i przeznacza się ją na zakup materiałów i wyposażenia oraz zakup usług pozostałych.

 

Budżet po zmianach wynosi:

1)  dochody w wysokości 16 155 562,59 zł, z tego:

- bieżące w wysokości 15 775 562,59 zł,

- majątkowe w wysokości 380 000,00 zł,

2)  wydatki w wysokości 17 511 866,59 zł, z tego:

- bieżące w wysokości 15 086 866,59 zł,

- majątkowe w wysokości 2 425 000,00 zł.

 

          Dyskusji w tym temacie ze strony państwa radnych nie było, zatem pan wiceprzewodniczący odczytał projekt uchwały i poddał go pod głosowanie jawne. W głosowaniu imiennym udział wzięło 13 radnych, za podjęciem uchwały głosowało 13 radnych, głosów przeciwnych i wstrzymujących się nie było. Na podstawie wyniku głosowania pani przewodnicząca stwierdziła, że Rada Gminy Korycin jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie zmian w budżecie Gminy Korycin na 2020 rok.

 

UCHWAŁA NR XIV/119/2020 RADY GMINY KORYCIN

z dnia 16 lipca 2020 r.

w sprawie zmian w budżecie Gminy Korycin na 2020 rok

 

wraz z wykazem z głosowania imiennego stanowi załącznik do protokołu z obrad sesyjnych.

 

Ad.8/   W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pani przewodnicząca poinformowała, że Rada Gminy podejmie uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Korycin na lata 2020 – 2033.

Projekt uchwały wraz z uzasadnieniem państwo radni otrzymali.

        Zmiany w WPF polegają na zmianie załącznika nr 1 czyli na uaktualnieniu kwot dochodów i wydatków oraz innych kolumn dotyczących 2020 roku w związku z dokonanymi zmianami w budżecie na podstawie zarządzeń Wójta Gminy z dnia 29 i 30 czerwca 2020 r., z dnia 8 lipca br. oraz uchwały Rady Gminy z dnia 16 lipca 2020 roku.

         Jednocześnie w nawiązaniu do objaśnień  do Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Korycin na lata 2020 – 2033, przyjętych uchwałą Nr XIII/107/2020 Rady Gminy Korycin z dnia 29 maja 2020 r. doprecyzować należy, iż wzrost dochodów w 2022 roku, zaprezentowany w kol. 1.1.4 zał. Nr 1 do uchwały, sklasyfikowany jako dochody bieżące pochodzące z tytułu dotacji i środków przeznaczonych na cele bieżące, pochodzić będzie z refundacji poniesionych wydatków w związku z nowo wprowadzonym przedsięwzięciem.

         Dyskusji w tym temacie ze strony państwa radnych nie było, zatem pan wiceprzewodniczący odczytał projekt uchwały i poddał go pod głosowanie jawne. W głosowaniu imiennym udział wzięło 13 radnych, za podjęciem uchwały głosowało 13 radnych, głosów przeciwnych i wstrzymujących się nie było. Na podstawie wyniku głosowania pani przewodnicząca stwierdziła, że Rada Gminy Korycin jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Korycin na lata 2020 – 2033.

 

UCHWAŁA NR XIV/120/2020 RADY GMINY KORYCIN

z dnia 16 lipca 2020 r.

w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Korycin na lata 2020 - 2033

 

wraz z wykazem z głosowania imiennego stanowi załącznik do protokołu z obrad sesyjnych.

 

Ad.9/    Wobec wyczerpania porządku dziennego XV Sesji Rady Gminy Korycin pani przewodnicząca stwierdzeniem „Zamykam obrady sesyjne” zamknęła je, dziękując jednocześnie za sprawny i rzeczowy ich przebieg.

 

 

Protokołowała:                                                                               

Ewa Michnowicz                                                                                   

  Przewodniczący Rady

Iwona Chwiećko

Metryka strony

Udostępniający: Samorząd Gminy Korycin

Wytwarzający/odpowiadający: Inspektor ds. sekretarsko-kancelaryjnych, obsługi organów gminy i promocji gminy

Data wytworzenia: 2020-08-11

Wprowadzający: Robert Bielawski

Data modyfikacji: 2020-08-11

Opublikował: Robert Bielawski

Data publikacji: 2020-08-11