Dostawa oleju opałowego na potrzeby Gminy Korycin i jednostek organizacyjnych Gminy Korycin

Korycin, 21.09.2021

Nr sprawy: IN.271.11.2021

 

ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY

 

Wójt Gminy Korycin zaprasza do złożenia oferty na wykonanie dostawy, której przedmiotem jest sukcesywna „Dostawa oleju opałowego na potrzeby Gminy Korycin i jednostek organizacyjnych Gminy Korycin”.

 

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa oleju opałowego na potrzeby Gminy Korycin i jednostek organizacyjnych Gminy Korycin w ilości około 45 500 litrów do następujących obiektów:

  1. Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie
  2. Przedszkole im. Jana Pawła II w Korycinie
  3. Ośrodek Zdrowia w Korycinie
  4. świetlica wiejska w Krukowszczyźnie
  5. świetlica wiejska w Bombli

 

Wykonawca zobowiązany będzie do sukcesywnych dostaw zamówionego oleju opałowego na swój koszt w terminie dwóch dni roboczych od złożenia zamówienia. Dostawy mają być realizowane na podstawie zamówień składanych telefonicznie potwierdzonych mailem, które koordynował będzie upoważniony pracownik podległy służbowo Wójtowi Gminy Korycin.

Podczas każdorazowej dostawy Wykonawca będzie zobowiązany przedstawić świadectwo jakości dostarczanego oleju opałowego. Środek transportu musi być wyposażony w przewoźną instalację pomiarową z aktualnym świadectwem legalizacji. Dowodem przyjęcia dostawy oleju opałowego będzie dokument WZ z ilością faktyczną dostarczonego paliwa dla danego obiektu.

Faktury wystawione będą na każdą placówkę oddzielnie wg schematu określonego w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 2 do zaproszenia do złożenia oferty. Podana ilość oleju opałowego jest ilością nominalną i może ulec zmianie. Z tego tytułu Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia wobec Zamawiającego.

Zamawiający wymaga, aby dostarczony przedmiot zamówienia był zgodny z normą dla oleju opałowego PN-C-96024 : L-1 oraz spełniał wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe (Dz. U. poz. 2008).

 

Dostarczany olej musi posiadać następujące właściwości:

  1. Gęstość w temperaturze 15º, max 0,860 g/ml
  2. Wartość opałowa, min. 42,6 MJ/kg
  3. Temperatura zapłonu, min 56º C
  4. Zawartość siarki, max. 0,10 %/m/m
  5. Zawartość wody, max. 200 mg/kg
  6. Zawartość zanieczyszczeń stałych , max. 24 mg/kg

 

  1. Oferta powinna obejmować całość zamówienia.
  2. Wymagany termin realizacji: od dnia zawarcia umowy do 31 maja 2022 r.
  3. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:

1) cena oferty brutto -  100 %

Cenę ofertową należy wyliczyć wg zasad zawartych w druku oferty stanowiącym załącznik nr 1 do zaproszenia do złożenia oferty. Cenę należy wyliczyć w oparciu o wartość jednostkową netto oleju obowiązującą w dniu ukazania się zapytania ofertowego wskazaną w cenniku przez rafinerię (cena ogłaszana przez producenta na dany dzień na stronie internetowej), dodać/odjąć do tej wartości jednostkowej stałą marżę/ upust w % (z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku).

Kwotę marzy/upustu należy wyliczyć w następujący sposób:

Wartość jednostkowa netto producenta x stawka marży/upustu (do dwóch miejsc po przecinku)= kwota marży

 

Następnie do wartości jednostkowej netto producenta należy dodać/odjąć kwotę marzy/upustu wyliczoną w powyższy sposób. Powstałą wartość należy zaokrąglić do dwóch miejsc po przecinku i pomnożyć razy ilość zamawianych litrów oleju. Do powstałej kwoty należy doliczyć podatek VAT (wynik stanowi cenę oferty brutto). Cena oleju zaproponowana przez Wykonawcę musi zawierać wszelkie koszty związane z realizacją zamówienia (dostawa, podatek, akcyza, itp.) oraz inne składowe, które Wykonawca będzie uwzględniał przy rozliczeniach.

 

Do porównania oferty zostanie wzięta końcowa cena brutto oferty (podana z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku zgodnie z zasadami matematycznymi).

Cena przedmiotu zamówienia będzie wyliczona wg wzoru:

Cena= (cena oferty brutto w ofercie z najniższą ofertą/ cena ofert brutto w ofercie ocenianej) x 100 pkt

Rozliczenia będą prowadzone w walucie PLN.

 

  1. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający wskaże termin i miejsce podpisania umowy.

 

  1. Warunki jakie muszą spełniać Wykonawcy
  1. Posiadać doświadczenie, tj. nie dotyczy
  2. Posiadać potencjał ekonomiczny lub finansowy, tj. nie dotyczy
  3. Posiadać potencjał techniczny lub osobowy, tj. nie dotyczy
  4. Posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, tj. nie dotyczy

 

  1. Dokumenty jakie powinni dostarczyć Wykonawcy
  1. Wypełniona i podpisana oferta.

 

  • Kryteria oceny ofert

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującym/i kryterium/ami: 100 % cena

należy wskazać w szczególności jakie kryteria będą stosowane, ich wagę, sposób oceny

Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która będzie najtańsza.

 

  1. Sposób przygotowania oferty*
  1. Wypełniony i podpisany odręcznie przez osobę upoważnioną formularz oferty powinien zostać zeskanowany i przesłany wraz z pozostałymi wymaganymi załącznikami drogą elektroniczną na adres e-mail: mzalewska@korycin.pl lub dostarczony w formie pisemnej do siedziby Urzędu Gminy w Korycinie pok. nr 7
  2. Ofertę należy dostarczyć do dnia 29.09.2021 do godziny 10.00.
  3. Wiadomość powinna być zatytułowana „Oferta na dostawę oleju opałowego na potrzeby Gminy Korycin – nr sprawy IN.271.11.2021”.

 

  1. Informacje dodatkowe
  1. Korespondencję Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie lub pocztą elektroniczną.
  2. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie dotyczące treści zaproszenia. Zamawiający może udzielić wyjaśnień, o ile uzna to za niezbędne i w takiej sytuacji zamieści je w Biuletynie Informacji Publicznej.
  3. Informację o wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający przekaże jednocześnie wszystkim Wykonawcom, którzy złożyli oferty oraz zamieści w Biuletynie Informacji Publicznej. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający wskaże termin i miejsce podpisania umowy.
  4. Osoba upoważniona do kontaktu z Wykonawcami:

Pan / Pani Małgorzata Zalewska

tel. 85 722 91 96, e-mail: mzalewska@korycin.pl

  1. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania w każdym czasie. Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia z tego tytułu.

 

 

 

………………………………………..

(podpis Zamawiającego)

 

Załączniki:

  • wzór formularza oferty
  • wzór umowy

 

Zamawiający informuje, że z przyczyn technicznych nie  można opublikować wzoru umowy i wzoru formularza oferty za pośrednictwem BIP. Osoby zainteresowane złożeniem oferty proszę o kontakt: mzalewska@korycin.pl

Udostępniający: Samorząd Gminy Korycin

Wytwarzający/odpowiadający: Małgorzata Zalewska

Data wytworzenia: 2021-09-21

Wprowadzający: Małgorzata Zalewska

Data modyfikacji: 2021-09-22

Opublikował: Małgorzata Zalewska

Data publikacji: 2021-09-21