Zaproszenie do złożenia oferty na przygotowanie i podawanie gorących posiłków (obiadów)

Korycin, dnia 13.12.2017 r.

GMINA KORYCIN                                                                                                                                

ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY

 

      Zapraszam Państwa do złożenia oferty cenowej na wykonanie usługi na przygotowanie i podawanie gorących posiłków( obiadów), której przedmiotem jest:

1. Opis przedmiotu zamówienia:

Przygotowywanie i podawanie posiłków osobom uprawnionym do ich otrzymywania na podstawie decyzji wydanych przez Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Korycinie zgodnie z przepisami ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1769 z późn. zm.), uchwały Nr 221 Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2013 r. w sprawie ustanowienia  wieloletniego programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014-2020 (M.P. z 2015 r. poz. 821, M.P. z 2017 r. poz.1138). Ilość wydawanych w jednym dniu posiłków szacuje się na ok. 150 sztuk. Ilość posiłków została określona szacunkowo na podstawie danych za grudzień 2016 r. oraz od stycznia do listopada 2017 r. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany liczby zamawianych posiłków w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego. Zamawiający nie ponosi konsekwencji za zmniejszenie liczby posiłków. W przypadku zmiany liczby posiłków Zamawiający zobowiązuje się uzgodnić z Wykonawcą do godziny 15ºº w dniu poprzedzającym wydanie posiłków.

Wykonawca zobowiązuje się przygotowywać i wydawać posiłki z należytą starannością przy zachowaniu odpowiednich warunków higieny i wymagań oraz przestrzegać norm ilościowych dla poszczególnych posiłków:

1) jedna porcja zupy: 450 ml zupy z  chlebem

2) jedna porcja drugiego dania: ziemniaki lub zamiennik (kasza, ryż makaron) 180g, mięso lub ryba 100g, surówka 150g albo – nie częściej niż jeden raz w tygodniu – inne potrawy (tj. naleśniki, pierogi itp.) o gramaturze 350g na porcję, kompot  lub deser 200 ml albo owoc.

Zamawiający zastrzega sobie wgląd do jadłospisów dziennych.

Posiłek powinien spełniać obowiązujące normy żywieniowe odpowiednio do wieku osoby otrzymującej posiłek tj. dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych, w tym w wieku podeszłym w zakresie zaopatrzenia w jednostki kaloryczne zgodnie z wymogami i normami Instytutu Żywienia i Żywności w Warszawie.

Posiłki powinny być przygotowywane zgodnie z obowiązującymi zasadami GHP/GMP oraz normami HACCP w zakresie personelu, warunków produkcji oraz aktualnymi przepisami prawa. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za ich przestrzeganie. Posiłki muszą być bezwzględnie świeże i przyrządzane w dniu wydawania posiłku. Posiłki muszą być urozmaicone, wysokiej jakości zarówno co do wartości odżywczej, wysokiej jakości surowców, gramatury, jak i estetyki, oraz uwzględniać polską tradycję kulinarną. Wydawane posiłki mają być gorące. Wykonawca, najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem każdego kolejnego miesiąca świadczenia usługi przedstawi do zatwierdzenia Zamawiającemu propozycję jadłospisu na okres dekadowy, a na kolejny okres dekadowy w terminie do 7-go każdego miesiąca. Wykonawca wyznacza spośród własnego personelu koordynatora dostaw posiłków do stołówek, którego dane wraz z bezpośrednim nr telefonu zostaną udostępnione Zamawiającemu przed zawarciem umowy o udzielenie zamówienia publicznego.

Usługi objęte przedmiotem zamówienia powinny być wykonywane zgodnie z :

a) przepisami ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2015 r. 594 z późn. zm.) wraz z aktami wykonawczymi,

b) zachowaniem przez podmioty zobowiązane zasad Systemu analizy zagrożeń i krytycznych punktów kontroli (HACCP) objęte rozporządzeniem WE nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. U. UE L139 z 30.04.2004 r.).

c) innymi odpowiednimi przepisami i normami.

Ewentualny transport posiłków winien być wykonywany środkami transportu spełniającymi wymagania sanitarne dotyczące środków transportu żywności.

Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie i na własny koszt dokonywać wszystkich czynności związanych z przygotowywaniem, dostarczaniem i wydawaniem posiłków w szczególności: odbierać i zagospodarować odpady spożywcze (pokonsumpcyjne) powstałe w trakcie świadczenia przedmiotowych usług – niezależnie od ich ilości, przygotowywać i zmywać naczynia.

Oferta posiłków powinna być oparta na kuchni tradycyjnej dla regionu podlaskiego oraz na produkcji własnej. W kalkulacji ceny posiłku należy uwzględnić wszelkie koszty oraz wydawania  posiłku. Posiłek powinien być podawany na zastawie stołowej. Zamawiający nie dopuszcza używania pojemników, talerzy i sztućców jednorazowych.

Uprawnionym do posiłków uczniom Szkoły Podstawowej w Korycinie posiłki będą wydawane w okresie zajęć szkolnych w godzinach:

1050-1105

1105-1120

1150-1205,

ustalonych z Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Korycinie w pomieszczeniu wyznaczonym na stołówkę w Szkole Podstawowej w Korycinie.

Dzieciom uprawnionym do posiłków z  Przedszkola w Korycinie posiłki będą wydawane w godzinach 1100- 1200 ustalonych z Dyrektorem Przedszkola w Korycinie w pomieszczeniach wyznaczonych na stołówkę w Przedszkolu w Korycinie.

Wykonawca powinien dopuścić możliwość zamawiania tzw. obiadów połówkowych tj. połowa pełnej porcji obiadu.

Wykonawca przygotowuje i sprząta pomieszczenie do spożywania posiłków w Szkole Podstawowej w Korycinie (np. ustawianie stolików i krzeseł, mycie glazury, terakoty i okien pomieszczeń kuchni i stołówki).

2. Cena obiadu podana w ofercie jest ceną ryczałtową i uwzględnia wszystkie zobowiązania niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia, musi być podana w PLN cyfrowo i słownie, z wyodrębnieniem podatku VAT.

3. Wymagany termin realizacji usługi: od dnia 03 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2018 r.

4. Kryteria oceny ofert

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:

1) cena-waga kryterium: 60 %,

Oferta najtańsza otrzyma 60 pkt. Pozostałe proporcjonalnie mniej, według formuły:

Cn/cbx100x60%=liczba punktów                                                                                                                Gdzie:                                                                                                                                                                
Cn-najniższa cena                                                                                                                                             
Cb-cena oferty rozpatrywanej                                                                                                                                      
100-wskaźnik stały

2) doświadczenie- waga kryterium: 40%

Oferty otrzymają poniżej przedstawioną ilość punktów z tytułu liczby usług w zakresie przygotowywania i podawania posiłków, o wartości co najmniej 50 000,00 PLN brutto każda usługa:                                                                                                                                                                          
Ilości punktów przyznawane ofertom:

jedna usługa  – 0 pkt,

dwie usługi   – 10 pkt,

trzy  usługi – 20 pkt,

cztery usługi - 30 pkt,

pięć usług i powyżej   – 40 pkt.                                                                                                                            

Za najkorzystniejszą ofertę zostanie uznana oferta, która otrzyma najwyższą sumę punktów według wzoru:                                                                                                                                                                

S=C+P                                                                                                                                                                      gdzie:                                                                                                                                                                          
S- suma punktów przyznana ofercie,                                                                                                                           
C- ilość punktów przyznanych ofercie w kryterium cena                                                                                         
P- ilość punktów przyznanych ofercie w kryterium doświadczenia.

5. Umowa zostanie zawarta zgodnie ze wzorem umowy stanowiącym załącznik nr 3 do zaproszenia.

6. Sposób przygotowania oferty :

Ofertę należy złożyć w formie pisemnej, podpisaną przez osobę upoważnioną do reprezentowania firmy, przekazać w formie: osobiście, poprzez złożenie w pok. 8,  drogą pocztową/faksem/e-mailem* na adres: Urząd Gminy Korycin, ul. Knyszyńska 2a, 16-140 Korycin, nr faksu: 85 722 91 80, e-mail:gops@korycin.pl  osoba upoważniona do kontaktu z wykonawcami:  Pani Elżbieta Krystyna Tarachanowicz – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Korycinie, tel.  85 722 91 91,  Pan Janusz Rak - Inspektor ds. inwestycji, zamówień publicznych i gospodarki przestrzennej w Urzędzie Gminy Korycin, tel. 85 722 91 96.

Ofertę cenową proszę złożyć według przekazanego Państwu formularza (załącznik nr 1 do zaproszenia), w terminie do dnia  22.12.2017 r.  do godz. 900 .

7. Informację o wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający przekaże jednocześnie wszystkim Wykonawcom, którzy złożyli oferty.

8. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający wskaże termin i miejsce podpisania umowy.

 

WÓJT

Mirosław Lech
(podpis Kierownika Zamawiającego)

 

* - niepotrzebne skreślić

Metryka strony

Udostępniający: Samorząd Gminy Korycin

Wytwarzający/odpowiadający: Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej

Data wytworzenia: 2017-12-13

Wprowadzający: Robert Bielawski

Data modyfikacji: 2017-12-13

Opublikował: Robert Bielawski

Data publikacji: 2017-12-13