Protokół z XXIX Sesji Rady Gminy
PROTOKÓŁ Nr XXIX/05
z XXIX Sesji Rady Gminy Korycin odbytej dnia 29 grudnia 2005r.(czwartek) w sali GOKSiT w Korycinie, ul. Knyszyńska 2a, w godz. 13.00 - 15.30 pod przewodnictwem pana Józefa Glińskiego - Przewodniczącego Rady Gminy Korycin.
Stan Rady Gminy - 15 radnych.
Obecnych - 13 radnych
zgodnie z załączoną listą obecności stanowiącą załącznik do oryginału protokołu z Sesji Rady Gminy.
Radni obecni podczas obrad sesyjnych:
1) pan Adam Bielawski
2) pan Jan Bojarzyński
3) pan Józef Gliński
4) pan Stanisław Krutul
5) pan Bogdan Małyszko
6) pan Antoni Pakuła
7) pan Stanisław Pochodowicz
8) pan Czesław Radulski
9) pan Jarosław Radulski
10) pan Krzysztof Szewczul
11) pan Stanisław Szubzda
12) pan Kazimierz Urban
13) pan Andrzej Waszczeniuk
Radni nieobecni nieusprawiedliwieni:
1) pan Antoni Puza
2) pan Edmund Sobolewski
Ponadto w posiedzeniu Sesji udział wzięli:
1) pan Mirosław Lech - Wójt Gminy Korycin
2) pani Grażyna Bajkowska - Z-ca Wójta Gminy Korycin
3) pani Tamara Sokołowska - Sekretarz Gminy
4) pani Danuta Zawadzka - Skarbnik Gminy
5) pani Ewa Michnowicz - protokolantka posiedzenia.
Obrady XXIX Sesji Rady Gminy Korycin prowadził pan Józef Gliński - przewodniczący Rady Gminy Korycin.
Na początku obrad sesyjnych pan przewodniczący serdecznie powitał panów radnych, pana Wójta, panią Zastępcę Wójta, panie Sekretarz, Skarbnik oraz panią protokolantkę. Następnie na podstawie listy obecności stwierdził, że na stan 15 radnych w obradach sesyjnych uczestniczy 13 radnych, zatem obrady są prawomocne, gdzie Rada może obradować i podejmować stosowne uchwały. Przypomniał, że zgodnie z art.14 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym uchwały zapadają zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu Rady w głosowaniu jawnym. Zatem dzisiejsze uchwały powinny być w ten sposób podjęte.
Poinformował, że proponowany porządek obrad XXIX Sesji Rady Gminy Korycin został panom radnym doręczony wraz z materiałami będącymi przedmiotem obrad. Jednocześnie pan przewodniczący poinformował, że na wniosek pana Wójta proponuję uzupełnienie porządku obrad o dodatkowy punkt, dotyczący zaciągnięcia kredytu długoterminowego. Ten punkt byłby omawiany pod liczą porządkową 7, a pozostałe punkty porządku obrad przesuną się o jedną pozycję w dół.
Pan przewodniczący zarządził głosowanie nad przyjęciem proponowanego, uzupełnionego porządku obrad. Za przyjęciem porządku głosowało 13 radnych, głosów przeciwnych i wstrzymujących się nie było. Na podstawie wyników głosowania pan przewodniczący obrad stwierdził, że proponowany porządek obrad XXIX Sesji Rady Gminy Korycin został przyjęty jednogłośnie. Oto treść przyjętego porządku obrad:
1. Otwarcie obrad.
2. Przyjęcie porządku dziennego XXIX Sesji Rady Gminy Korycin.
3. Przyjęcie protokołu z XXVIII Sesji Rady Gminy Korycin odbytej dnia 5 grudnia 2005 r.
4. Informacja Przewodniczącego Rady o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
5. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym, zwłaszcza z wykonania uchwał Rady.
6. Dokonanie zmian w budżecie gminy Korycin na 2005 rok - podjęcie uchwały Nr XXIX/157/05 Rady Gminy Korycin z dnia 29 grudnia 2005 r.
7. Podjecie uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego na pokrycie deficytu budżetowego - uchwała Nr XXIX/158/05 Rady Gminy Korycin z dnia 29 grudnia 2005 r.
8. Ustalenie nowego Regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania i wypłacania dodatków za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy, wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i doraźnych zastępstw oraz nagród ze specjalnego funduszu nagród nauczycielom zatrudnionym w przedszkolu i szkołach prowadzonych przez Gminę Korycin na okres 1 roku tj. od dnia 1 stycznia 2006 r. do dnia 31 grudnia 2006 r. - podjęcie uchwały Nr XXIX/159/05 Rady Gminy Korycin z dnia 29 grudnia 2005 r.
9. Uchwalenie planu pracy Rady Gminy Korycin na 2006 rok - podjęcie uchwały Nr XXIX/160/05 Rady Gminy Korycin z dnia 29 grudnia 2005 r.
10. Zatwierdzenie planu pracy Komisji Rewizyjnej na 2006 rok - podjęcie uchwały Nr XXIX/161/05 Rady Gminy Korycin z dnia 29 grudnia 2005 r.
11. Uchwalenie planu pracy Komisji Gospodarki i Budżetu na 2006 rok - podjęcie uchwały Nr XXIX/162/05 Rady Gminy Korycin z dnia 29 grudnia 2005 r.
12. Informacja o sposobie załatwienia wniosków panów radnych zgłoszonych na poprzedniej Sesji.
13. Interpelacje i zapytania radnych.
14. Wolne wnioski i informacje.
15. Podsumowanie mijającego roku 2005 przez pana Przewodniczącego Rady i Wójta Gminy Korycin.
16. Zamknięcie obrad.
Pan przewodniczący obrad stwierdził, że zgodnie z proponowanym porządkiem obrad Rada Gminy Korycin winna przyjąć protokół z XXVIII Sesji rady Gminy Korycin odbytej dnia 5 grudnia 2005 r. Przypomniał, że był on wyłożony do wglądu radnych w Urzędzie Gminy Korycin. każdy z radnych miał prawo wcześniej zapoznać się z jego treścią, wnieść uwagi, poprawki, które w drodze głosowania jawnego mogłyby być przyjęte bądź odrzucone przez Radę Gminy po uprzednim wysłuchaniu protokolanta.
Wobec nie wniesienia do protokołu uwag, poprawek i zastrzeżeń pan przewodniczący stwierdził, że Rada Gminy Korycin jednogłośnie przyjęła treść protokołu z XXVIII Sesji Rady Gminy.
Ad.4/ W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pan przewodniczący poinformował o działaniach podejmowanych przez niego w okresie międzysesyjnym tj.
- podjąłem wspólnie z panem Wójtem decyzję o zwołaniu dzisiejszej Sesji Rady Gminy,
- analizowałem korespondencję, która wpłynęła do Rady Gminy,
- pełniłem w poniedziałki dyżury w Urzędzie Gminy,
- uczestniczyłem w dniu wczorajszym w Zgromadzeniu Związku Gmin "Kumiałka - Biebrza".
Panowie radni nie wnieśli uwag ani zastrzeżeń do przedstawionej informacji przewodniczącego Rady o działaniach podejmowanych przez niego w okresie międzysesyjnym.
Ad.5/ W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad głos zabrał pan Wójt i złożył sprawozdanie Radzie Gminy ze swojej działalności w okresie międzysesyjnym, zwłaszcza z wykonania uchwał Rady:
1. Wydałem Zarządzenie Nr 108/05 Wójta Gminy Korycin z dnia 6 grudnia 2005 r. w sprawie określenia sposobu wykonania uchwał Rady Gminy Korycin podjętych podczas obrad XXVIII Sesji Rady Gminy Korycin odbytej dnia 5 grudnia 2005 r. Podczas tej Sesji Rada Gminy podjęła 6 uchwał w następujących sprawach:
- w sprawie zmian w budżecie gminy Korycin na 2005 rok,
- w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości,
- w sprawie określenia wysokości rocznych stawek podatku od środków transportowych,
- w sprawie określenia wzorów formularzy informacji i deklaracji podatkowych,
- w sprawie przystąpienia gminy Korycin do Związku Komunalnego "Biebrza",
- w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż działki rolnej niezabudowanej stanowiącej własność gminy Korycin, położonej w miejscowości Brody.
Uchwały te zgodnie z przepisami ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym zostały w dniu 8 grudnia 2005 r. w ramach nadzoru przekazane według właściwości Wojewodzie Podlaskiemu i Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Białymstoku. Ponadto uchwały zamieszczono w Biuletynie Informacji Publicznej UG Korycin oraz przekazano ich treść do realizacji na merytoryczne stanowiska pracy. Jednocześnie 4 uchwały mające charakter aktów prawa miejscowego przekazano do ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego tj. dotyczące zmian w budżecie gminy i uchwały podatkowe. Ponadto uchwałę w sprawie przystąpienia gminy Korycin do Związku Komunalnego "Biebrza" przekazano do Biura tego Związku w Dąbrowie Białostockiej.
2. Wydałem Zarządzenie Nr 109/05 Wójta Gminy Korycin z dnia 20 grudnia 2005 r. w
sprawie przygotowania projektów uchwał Rady Gminy Korycin będących
przedmiotem obrad XXIX Sesji Rady Gminy zaplanowanej na dzień dzisiejszy w
następujących sprawach:
- w sprawie zmian w budżecie gminy Korycin na 2005 rok,
- w sprawie ustalenia Regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania i wypłacania: dodatków za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy, wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz nagród ze specjalnego funduszu nagród nauczycielom zatrudnionym w przedszkolu i szkołach prowadzonych przez Gminę Korycin na okres 1 roku tj. od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia 2006 r.,
- w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Gminy Korycin na 2006 rok,
- w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej na 2006 rok,
- w sprawie uchwalenia planu pracy Komisji Gospodarki i Budżetu na 2006 rok.
3. W dniu 9 grudnia 2005 r. ustawiono nowy słup elektryczny we wsi Stok przy drodze krajowej nr 8 (złamany przez samochód). Refundacja kosztów z PZU - 5,5 tys.zł.
4. W dniu 15 grudnia 2005 r. dokonano otwarcia ofert na budowę drogi we wsi Aulakowszczyzna. Dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wynosi 30 tys.zł Kosztorys ofertowy to 52 560 zł brutto. Najkorzystniejszą ofertę złożył pan Czarnecki z Białegostoku.
5. W dniu 16 grudnia br. wysłano ogłoszenie do Biuletynu Zamówień Publicznych na budowę kompleksu sportowo - rekreacyjno - turystycznego w Korycinie. Otwarcie ofert wyznaczono na dzień 20 lutego 2006 roku.
6. Podpisałem umowę na odbiór padłych zwierząt w gospodarstwach rolnych na terenie gminy Korycin w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2006 r. z Firmą "STRUGA"
SA. z siedzibą w Jezuickiej Strudze 3 na warunkach z roku poprzedniego tj. 450zł + 7% VAT.
7. Sprawa mienia żydowskiego - Synagoga (działka 464 p. Koczuk i Wynimko) i Dom Modlitwy (działka 460 Ośrodek Zdrowia). Wnioskodawca, czyli Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich przedstawił Komisji Regulacyjnej w Warszawie plan Korycina z 1913 roku, na którym przedstawiono lokalizację Synagogi i Domu Modlitwy. Jednocześnie w dniu 25 stycznia 2006 roku odbędzie się rozprawa z wniosku Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie w sprawie o przeniesienie własności nieruchomości położonej w Korycinie przy ul. Białostockiej. Obecność przedstawicieli wnioskodawcy i uczestników postępowania obowiązkowa.
8. Zakupiono naczynia kuchenne i sprzęt do wyposażenia kuchni przy GOKSiT w Korycinie w ramach programu "Posiłek dla potrzebujących".
9. W dniu 22 grudnia br. spotkałem się w Warszawie z Ministrem Środowiska panem Janem Szyszko w sprawie wstrzymania budowy obwodnic drogi krajowej nr 8.
10. Inne sprawy - wyjazdy do Brukseli, udział w posiedzeniu Zarządu Związku Gmin "Kumiałka - Biebrza" - spotkanie w Centrum Edukacyjnym w Trzyrzeczkach z przedstawicielami WFOŚiGW w Białymstoku, w zarządach ZGW WP czy Dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Sokółce panem Grzegorzem Pulem.
Pan Wójt zaproponował radnym i wszystkim mieszkańcom gminy Korycin blokadę drogi krajowej nr 8 w dniu 5 stycznia 2006 r. w godz. 11.00 - 12.00, która polegałaby na ciągłym przechodzeniu mieszkańców przez przejście dla pieszych znajdujące się naprzeciwko Przystanku PKS w Korycinie. Takie blokady w tym samym czasie odbyłyby się również w innych gminach położonych przy drodze nr 8. Chciałbym prosić sołtysów wsi o pomoc w zorganizowaniu tej blokady np. aby z każdej miejscowości przyjechało po kilku mieszkańców i wzięło udział w proteście.
Pan przewodniczący poinformował, że Rada Gminy wysłuchała sprawozdania pana Wójta z jego działalności międzysesyjnej, a zwłaszcza z wykonania uchwał Rady i nie wniosła do w/w sprawozdania uwag i zastrzeżeń.
Ad.6/ W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pan przewodniczący poinformował, że Rada Gminy dokona zmian w budżecie gminy Korycin na 2005 rok.
Projekt uchwały został rozdany przed rozpoczęciem obrad sesyjnych.
Proszę panią Skarbnik o szczegółowe omówienie projektu uchwały.
Pani Skarbnik powiedziała, że pod koniec roku zawsze wynikają zmiany, ponieważ musimy tak dopasować budżet, aby nie było żadnych przekroczeń, stad przede wszystkim wynikają przesunięcia finansów pomiędzy poszczególnymi działami czyli przesuwamy pieniądze z tych działów, gdzie nie zostały w całości wykorzystane tam, gdzie ich brakuje. Zwiększamy również deficyt budżetowy o kwotę 200 000zł, chodzi tu o kredyt długoterminowy, o którym dokładniej poinformuję panów przy omawianiu następnego punktu porządku obrad.
Budżet po zmianach wynosi:
- dochody - 7 466 435 zł
- wydatki - 7 377 832 zł
Dyskusji ze strony panów radnych w tym temacie nie było, zatem pan przewodniczący odczytał projekt uchwały i poddał go pod głosowanie jawne. W głosowaniu udział wzięło 13 radnych. Za podjęciem uchwały głosowało 13 radnych, głosów przeciwnych i wstrzymujących się nie było. Na podstawie wyników głosowania pan przewodniczący obrad stwierdził, że Rada Gminy Korycin jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie zmian w budżecie gminy Korycin.
UCHWAŁA NR XXIX/157/05 RADY GMINY KORYCIN
z dnia 29 grudnia 2005 r.
w sprawie zmian w budżecie gminy Korycin na 2005 rok
stanowi stronę 11 protokołu.
Ad.7/ W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pan przewodniczący poinformował, że Rada Gminy podejmie uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego na pokrycie deficytu budżetowego. Jak panowie pamiętają jest to nowy punkt wprowadzony dzisiaj do porządku obrad na wniosek pana Wójta.
Projekt uchwały panowie radni otrzymali przed rozpoczęciem obrad sesyjnych.
Proszę panią Skarbnik o uzasadnienie potrzeby podjęcia powyższej uchwały.
Pani Skarbnik powiedziała, że jest to bardzo świeża sprawa, która wynikła dzisiaj. Zamykamy rok budżetowy na minusie i chociaż mamy wzięty w banku kredyt krótkoterminowy i dla banku to nie robi różnicy, to jednak ustawa od nas wymaga, aby to był kredyt długoterminowy. My go spłacimy już w styczniu 2006 r., a więc to czysta formalność, którą niestety musimy spełnić.
Dyskusji ze strony panów radnych w tym temacie nie było, zatem pan przewodniczący odczytał projekt uchwały i poddał go pod głosowanie jawne. W głosowaniu udział wzięło 13 radnych. Za podjęciem uchwały głosowało 13 radnych, głosów przeciwnych i wstrzymujących się nie było. Na podstawie wyników głosowania pan przewodniczący obrad stwierdził, że Rada Gminy Korycin jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego na pokrycie deficytu budżetowego.
UCHWAŁA NR XXIX/158/05 RADY GMINY KORYCIN
z dnia 29 grudnia 2005 r.
w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego na pokrycie deficytu budżetowego
stanowi stronę 12 protokołu.
Ad.8/ W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pan przewodniczący poinformował panów radnych, że Rada Gminy ustali Regulamin określający wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania i wypłacania: dodatków za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego, wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i doraźnych zastępstw oraz nagród ze specjalnego funduszu nagród nauczycielom zatrudnionym w przedszkolu i szkołach prowadzonych przez Gminę Korycin na okres 1-go roku tj. od dnia 1 stycznia do 31 grudnia 2006 roku. Obowiązek ten wynika z art. 30 ust. 6 i 6a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, cytuję:
"Organ prowadzący szkołę będący jednostką samorządu terytorialnego, uwzględniając przewidywaną strukturę zatrudnienia określa corocznie dla nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego, w drodze regulaminu obowiązującego od dnia 1 stycznia do dnia 31 grudnia wysokość w/w dodatków, szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw oraz wysokość i warunki wypłacania składników wynagrodzenia".
Regulamin podlega uzgodnieniu ze związkami zawodowymi zrzeszającymi nauczycieli. Uzgodnienia takie zostały poczynione z dwoma związkami.
Regulamin podzielony jest na 8 rozdziałów:
I. Postanowienia ogólne
II. Dodatek za wysługę lat
III. Dodatek motywacyjny
IV. Dodatek funkcyjny
V. Dodatek za warunki pracy
VI. Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe oraz godziny doraźnych zastępstw
VII. Nagrody ze specjalnego funduszu nagród
VIII. Przepisy końcowe
Dotychczasowy Regulamin był uchwalony w 2000 roku. W stosunku do starego zmiany w nowym Regulaminie są korzystniejsze dla nauczycieli (większe stawki dodatków).
O bardziej szczegółowe omówienie w/w Regulaminu proszę panią Grażynę Bajkowską.
Pani Bajkowska powiedziała, że Regulamin musi być tak skonstruowany, aby średnia płaca dla nauczycieli w poszczególnych stopniach awansu zawodowego nie była niższa niż założenia w Karcie Nauczyciela. Następnie porównała poszczególne stawki dodatków z poprzedniego i z nowego Regulaminu.
Radny Jan Bojarzyński powiedział, że dodatek motywacyjny jest chyba za to, że nauczyciel łaskawie raczy dobrze pracować, ponieważ z zapisów wynika, że należy się absolutnie za wszystko. Dlaczego inne grupy zawodowe nie mają takich przywilejów?
Pani Bajkowska odpowiedziała, że dodatek motywacyjny nie musi, ale może być przyznany przez dyrektora szkoły, natomiast my musimy go zawrzeć w Regulaminie i przeznaczyć na to określoną ustawą pulę pieniędzy.
Dalszej dyskusji ze strony panów radnych w tym temacie nie było, zatem pan przewodniczący odczytał projekt uchwały i poddał go pod głosowanie jawne. W głosowaniu udział wzięło 13 radnych. Za podjęciem uchwały głosowało 12 radnych, 1 radny wstrzymał się od głosu. Na podstawie wyników głosowania pan przewodniczący obrad stwierdził, że Rada Gminy Korycin większością głosów podjęła uchwałę w sprawie ustalenia Regulaminu określającego warunki przyznawania i wypłacania dodatków dla nauczycieli.
UCHWAŁA NR XXIX/159/05 RADY GMINY KORYCIN
z dnia 29 grudnia 2005 r.
w sprawie ustalenia Regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania i wypłacania: dodatków za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy, wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i doraźnych zastępstw oraz nagród ze specjalnego funduszu nagród nauczycielom zatrudnionym w przedszkolu i szkołach prowadzonych przez Gminę Korycin
stanowi stronę 13 protokołu.
Ad.9/ W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pan przewodniczący poinformował, że Rada Gminy uchwali swój plan pracy na 2006 rok.
Projekt uchwały panowie radni mają do wglądu.
Pan przewodniczący przypomniał, że wymóg ustawowy nakłada na radę obowiązek spotykania się co najmniej raz na kwartał, chociaż praktyka w tej kwestii w różnych gminach jest różna. Osobiście uważam, że plan pracy przedstawiony panom radnym jest zgodny z realiami, a jeśli zajdzie taka potrzeba, to zwołamy Sesje Rady zawsze wtedy, gdy będzie potrzebna.
Dyskusji ze strony panów radnych w tym temacie nie było, zatem pan przewodniczący odczytał projekt uchwały i poddał go pod głosowanie jawne. W głosowaniu udział wzięło 13 radnych. Za podjęciem uchwały głosowało 13 radnych, głosów przeciwnych i wstrzymujących się nie było. Na podstawie wyników głosowania pan przewodniczący obrad stwierdził, że Rada Gminy Korycin jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Gminy na 2006 rok.
UCHWAŁA NR XXIX/160/05 RADY GMINY KORYCIN
z dnia 29 grudnia 2005 r.
w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Gminy na 2006 rok
stanowi stronę 14 protokołu.
Ad.10/ W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pan przewodniczący poinformował, że Rada Gminy zatwierdzi plan pracy Komisji Rewizyjnej na 2006 rok.
Proszę panów radnych o krótkie zapoznanie się z projektem uchwały, ewentualne uzupełnienie bądź wniesienie poprawek.
Głos zabrał pan Czesław Radulski - przewodniczący Komisji Rewizyjnej i powiedział, że plan jest konkretny i rzeczowy, a w razie dodatkowych spraw zawsze można się spotkać w dowolnym terminie.
Dyskusji ze strony panów radnych w tym temacie nie było, zatem pan przewodniczący odczytał projekt uchwały i poddał go pod głosowanie jawne. W głosowaniu udział wzięło 13 radnych. Za podjęciem uchwały głosowało 13 radnych, głosów przeciwnych i wstrzymujących się nie było. Na podstawie wyników głosowania pan przewodniczący obrad stwierdził, że Rada Gminy Korycin jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej na 2006 rok.
UCHWAŁA NR XXIX/161/05 RADY GMINY KORYCIN
z dnia 29 grudnia 2005 r.
w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej na 2006 rok
stanowi stronę 15 protokołu.
Ad.11/ W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pan przewodniczący poinformował, że Rada Gminy uchwali plan pracy Komisji Gospodarki i Budżetu na 2006 rok. Projekt uchwały panowie radni mają do wglądu. Proszę o uwagi i propozycje uzupełnienia.
Dyskusji ze strony panów radnych w tym temacie nie było, zatem pan przewodniczący odczytał projekt uchwały i poddał go pod głosowanie jawne. W głosowaniu udział wzięło 13 radnych. Za podjęciem uchwały głosowało 13 radnych, głosów przeciwnych i wstrzymujących się nie było. Na podstawie wyników głosowania pan przewodniczący obrad stwierdził, że Rada Gminy Korycin jednogłośnie podjęła uchwałę w sprawie uchwalenia planu pracy Komisji Gospodarki i Budżetu na 2006 rok.
UCHWAŁA NR XXIX/162/05 RADY GMINY KORYCIN
z dnia 29 grudnia 2005 r.
w sprawie uchwalenia planu pracy Komisji Gospodarki i Budżetu na 2006 rok
stanowi stronę 16 protokołu.
Ad.12/ W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad głos zabrał pan Wójt i poinformował panów radnych o sposobie załatwienia wniosków zgłoszonych w dniu 5 grudnia 2005 r. podczas obrad XXVIII Sesji Rady Gminy Korycin.
Ad.13/ W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pan przewodniczący poprosił panów radnych o zgłaszanie interpelacji i zapytań o charakterze zasadniczym, dotyczących spraw gminnej wspólnoty.
Poinformował również, iż w okresie międzysesyjnym na jego ręce nie wpłynęły interpelacje radnych w formie pisemnej.
Radny Bogdan Małyszko zwrócił się do pana Wójta o skierowanie wniosku do Rejonu Energetycznego w Sokółce o skrócenie czasu palenia się wieczorem oświetlenia ulicznego we wsiach: Popiołówka i Stok (wzdłuż drogi krajowej nr 8) o 1 godz. i uruchomienie oświetlenia w tych miejscowościach w godzinach porannych od godz. 5.30 do godz. 6.30.
Radny Krzysztof Szewczul zwrócił się do pana Wójta o skierowanie wniosku do Telekomunikacji Polskiej w sprawie założenia stałego łącza internetowego w miejscowości Skindzierz. Po wcześniejszych rozmowach telefonicznych radnego pracownicy Telekomunikacji w Białymstoku stwierdzili, że istnieje taka możliwość, a pracownicy Telekomunikacji w Sokółce traktują wniosek odmownie ze względu na brak możliwości poprawnego działania Internetu. Dlatego proszę o wyjaśnienie powyższych rozbieżności i zajęcie przez Telekomunikację konkretnego stanowiska.
Radny Stanisław Krutul zwrócił się do pana Wójta o skierowanie wniosku do Powiatowego Zarządu Dróg o ustawienie znaku drogowego ograniczającego prędkość do 40km/godz. przed miejscowością Krukowszczyzna (na zakręcie) na drodze powiatowej nr 03224, położonej na terenie gminy Korycin, ponieważ często dochodzi w tym miejscu do wypadków drogowych.
Radny Kazimierz Urban zwrócił się do pana Wójta o skierowanie wniosku do Powiatowego Zarządu Dróg o usunięcie zakrzaczeń na drodze powiatowej Szaciłówka - Ostra Góra oraz na innych drogach powiatowych na terenie gminy Korycin, ponieważ wystające gałęzie rysują lakier na samochodach oraz wystąpił z kolejnym wnioskiem o poprawne i prawidłowe odśnieżanie dróg powiatowych i posypywanie ich nawierzchni, szczególnie na zakrętach, wzniesieniach i zatokach autobusowych.
Radny Krzysztof Szewczul również poprosił o skierowanie wniosku do Powiatowego Zarządu Dróg o wyrównanie i uzupełnienie poboczy na drodze powiatowej Skindzirz - Brzozowa, ponieważ przy manewrze wymijania samochody muszą zjeżdżać na pobocze, co w niejednym przypadku skończyło się uszkodzeniem kół pojazdu.
Więcej interpelacji panowie radni nie zgłosili.
Ad.14/ W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad pan przewodniczący poprosił panów radnych, a także wszystkie osoby obecne na sali obrad o zgłaszanie wolnych wniosków i informacji w sprawach różnych.
Odpowiedzi udzieli pan Wójt bądź zostaną skierowane na piśmie do odpowiednich instytucji.
Panowie radni ani inni goście obecni na sali obrad nie zgłosili wolnych wniosków i informacji.
Ad.15/ W powyższym punkcie uchwalonego porządku obrad głos zabrał pan Józef Gliński - przewodniczący Rady Gminy Korycin, który podsumował mijający rok pracy Rady Gminy, przypomniał o ilości i tematyce spotkań sesyjnych oraz o ważności podejmowanych uchwał. Podziękował również panom radnym za owocną pracę sesyjną, a pracownikom Urzędu Gminy Korycin za sprawną i miłą współpracę.
Następnie głos zabrał pan Mirosław Lech - Wójt Gminy, który przede wszystkim podziękował radnym za zgodność i jednomyślność w podejmowaniu decyzji, za działanie na rzecz gminy i jej mieszkańców bez niepotrzebnych kłótni i przepychanek. Podziękował również pracownikom Urzędu za zaangażowanie i oddanie swojej pracy.
Ad.16/ Wobec wyczerpania porządku dziennego XXIX Sesji Rady Gminy Korycin pan przewodniczący stwierdzeniem "Zamykam obrady sesyjne" zamknął je, dziękując jednocześnie za sprawny i rzeczowy ich przebieg.
Następnie życzył obecnym na sali obrad szczęśliwego nowego 2006 roku i zaprosił wszystkich na symboliczną lampkę szampana.
Na tym protokół z obrad XXIX Sesji Rady Gminy Korycin zakończono.
Protokołowała:
Ewa Michnowicz
Metryka strony